TOBB SAİK Yönetiminin Uygun Olmayan İş Paylaşımı İle İlgili Kararı.

Acenteleri Yönetmeliğinin 24.üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, süresiz şekilde levhadan kaydının silinmesine ve Meslekten süresiz men cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

TOBB SAİK Yönetiminin Uygun Olmayan İş Paylaşımı İle İlgili Kararı.
04 Şubat 2021 - 11:44

Değerli Meslektaşlarımız 100’e yakın şubesi ile Şubeleşme şeklinde faaliyette bulunan bir acenteye (KVKK sebebi ile ismi açıklanamamaktadır), esas işi sigortacı olmayanlarla iş paylaşımı yaptığından dolayı, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesinin 21.01.2021 tarihli toplantısında, Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin 24.üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, süresiz şekilde levhadan kaydının silinmesine ve Meslekten süresiz men cezası uygulanmasına karar verilmiştir.

03/02/2021 tarihi itibari ile meslekten süresiz men cezası alan kurumun Acentelik ve şubeleri bugün itibarı ile kapatılmış olup, acente ortak ve müdürleri için acentelik faliyetleri süresiz olarak iptal edilmiştir.

Mesleğimiz adına bu konuyu bilgilerinize sunuyor, İcra Komitemize bu önemli karara imza atmaları ve illegal yapılara karşı kararlı mücadeleri için ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi

Bu haber 11764 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Bülent
  3 yıl önce
  Bence verilmeli herkes bilmeli. Kvkk kişiler için şirketler hariç diye biliyorum Buda bir tüzel kişilik olduğuna göre açıklanması gerekir
 • Bilal ergin
  3 yıl önce
  Bu bahsettiğiniz şirket tek bir tali şube çalıştırmayan ve tüm şubelikleri resmi olarak yapan bir firmaydı. Ancak bukadar büyümesi hazmedilemedi ve büyük bir iftiraya ve komploya maruz kaldı. Bu büyük bir haksızlıltır. Bir anda binlerce kişiyi ekmeksiz bırakmak en büyük günahtır. Hukuk süreci devam edecektir bu konuda haklılık ortaya çıkacaktır.