Afyon Sigorta Acenteleri Derneği 2009 - 28 Mayıs 2020, Perşembe

SAİK’ ten bilgilendirme

4 Mayıs 2020
2.029 kez görüntülendi

SAİK’ ten bilgilendirme

 

Değerli Meslektaşımız,

Küresel bir sorun olan ve hepimizi etkileyen COVID-19 salgını nedeniyle yaşamakta olduğumuz şu zor günlerde, Hükümetimizin aldığı tedbir kararlarını yakinen takip etmekte ve desteklemekteyiz.

Bilindiği üzere, Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, 2020/07 sayılı Sektör Duyurusu ile  Zorunlu Trafik Sigortası ‘’RİSKLİ İŞLER ‘’ havuzu kapsamında olan ve 30 Nisan 2020 ile 31 Mayıs 2020 tarihleri aralığında vadesi bitecek poliçelerin geçerlilik süresini ilave prim almaksızın  1 AY süreyle ertelemiştir.

Sigorta Şirketlerinin prim almaksızın 1 Ay süreyle teminat vermesi tabiki sigortalıların sektöre duydukları güven anlamında oldukça önemlidir.

Sigorta Şirketleri ve Sigorta Acenteleri ülkemiz Sigortacılık Sektörünün iki ana unsurudur. Sektörel gelişim ve hedeflere  ulaşılması ancak,  bu iki ana unsur ve paydaşın DAYANIŞMA’sı ve birlikte hareket etmesi ile mümkündür

BİZ ACENTELER OLARAK üzerimize düşen SORUMLULUK BİLİNCİ ile yeni iş imkanının neredeyse bulunmadığı bu sıkıntılı süreçte, komisyonlarımızı 1 ay gecikmeli olarak alacak olmamıza rağmen;

-HÜKÜMETİMİZİN ALDIĞI TEDBİR KARARLARINI VE
-SİGORTALILARIN SEKTÖRÜMÜZE DUYDUKLARI GÜVENİN DAHADA ARTTIRILMASI İÇİN ALINAN KARARLARI

desteklediğimizi bildirir;

– Trafik sigortalarında tek fiyat uygulaması
– Komisyon oranlarımızın arttırılması

başta olmak üzere acentelerimizin birçok talebinin Devletimiz tarafından karşılanacağı umuduyla acentelerimizin sesi olmaya devam edeceğimizi ifade ederiz.

Saygılarımızla,

TOBB SİGORTA ACENTELERİ İCRA KOMİTESİ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.