Afyon Sigorta Acenteleri Derneği 2009 - 11 Temmuz 2020, Cumartesi

BU MÜCADELENİN GALİBİ KİM OLUR BİLEMEM

22 Mart 2017
961 kez okundu

Bu savaş bizim değil biliyorum,
Tarafların hiç biri masum değil, bunu da biliyorum,
Ama tavan fiyat kararının sonuçlarında mağdur olan çok olacak.

Sigorta Şirketleri masum değil.
Yüksek seyreden trafik poliçesi fiyatlarına devletin müdahale edeceği uzun süredir konuşuluyordu ve siyasilerin de gündemindeydi, bu kadar zor muydu ufak dokunuşlarla her kesimin mutlu olacağı fiyat aralığını oluşturmak, neden işlerine gelmedi? Köyde değneksiz dolaşıyormuş gibi işi inada bindirmek yerine anlamlı geri adımlar atılabilirdi.
Hazine Müsteşarlığı masum değil,
Yabancı sermaye fiyatları çok yükseltti diye düşünüyorlarsa bu ülkede hiç mi yerli sigorta şirketi kalmamıştı, bu şirketleri piyasa dengeleyici olarak kullanabilirdi,
Yani bir orta yol bulunabilirdi, şimdi yıllar önce serbest tarifeden geri adım atmamız söz konusu bile olamaz diyen kurum bugün tarifeye müdahale ediyor.
Siyasiler masum değil
Açıklanan tavan fiyat uygulamasının önerisi ve hazırlıkları bir yıl önce yapılmıştı, yani trafik fiyatları %200 arttığında, madem bu müdahale yapılacaktı neden geçen yıl değil de bugün ?

Bu savaşın galibi kim oldu bilemem,
Ama bildiğim bir şey var savaşın mağduru her zamanki gibi sigorta acenteleri yapılacak ise bütün meslektaşlarım hazır olmalı.
Eğer bir iki gün içinde çıkması beklenen genelge, sigorta acentelerin durumunu hiçe sayarak, geleceğini göz ardı ederek çıkarsa artık bizde masumiyetimizi bir kenara bırakmak zorundayız.
Şimdi ne mi olacak?
Sigorta şirketleri mağduruz diyecek,
Hazine uyarmıştım diyecek,
Siyasiler halkımızı korumak zorundaydık diyecek,
Yani anlayacağınız,
Masum olunmadan da mağdur olunabiliyor.

Binnur AKTAŞ

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.