Afyon Sigorta Acenteleri Derneği 2009 - 26 Eylül 2020, Cumartesi

KONSOLOSLUKTA GEÇERLİ OLMAYAN SİGORTA ŞİRKETLERİ

4 Ekim 2017
17.132 kez okundu

Araç kredilerinin çok hızlı dönemlerini hatırlarsınız . İki binli yıllar . Hemen hemen tüm bankalar insanlar arabalarını yenilesin diye araç bayilerine düşük oranda faizli krediler verirdi . O günlerde ülkeye ciddi anlamda da sıfır araç girişleri yapılmıştı .

Eski , kullanılması sıkıntı yaratacak araçlarında trafik çekilmesi bu anlamda bir şekilde sebep olmuştu . Elbette düşük model araçlar için devletimizin hurda alımı da bu furyanın hızla şekilde işlemesine etkendi . Araçlar harıl harıl satılırken sigorta acenteleri de  kasko satışlarında tavan yapmaya başlamışlardı .

Belirle günlerden sonra kredi veren bankaların masalarında bir liste …. Ortalama 9-10 sigorta şirketi ismi .Bizden araç için kredi kullanacaksan ismi yazılı bu şirketlerden kasko poliçeni düzenletmek zorundasın .

Şekle bakar mısın ? İsmi geçen on şirketin haricindeki diğer şirketler sıkıntılı ….

İddiaya göre benzer bir olay  yurt dışı seyahat sağlık sigortaları için AVUSTURYA KONSOLOSLUĞU’nda yaşanmaya başlanmış . Vatandaşın elinde bulunan seyahat sağlık poliçesinin sigorta şirketi beğenilmeyerek , bu şirketlerin poliçeleri burada geçerli değil , bir zahmet aşağıya ininde , orada bulunan ACENTENİN düzenleyecek olduğu ve GEÇERLİ olan sağlık poliçelerinde tanzim ettirin !

Ne günlere kaldık . Artık ülkemizin dev sigorta şirketlerinin poliçeleri de kabul görmüyor ! Konsoloslukta bulunan  kişiler adres ve sigorta şirketi ismi vererek , yurt dışında mağdur olunmaması için geçerli olacak sigorta şirketlerinin isimlerini zikretmeye başlamışlar . Çıkar ilişkileri nedir , elbette bilinmiyor . Hadi hayırlısı diyelim .Birileri olaya el atar da AVUSTURYA KONSOLOSLUĞU ile irtibata geçer diye düşünüyorum . Ne  dersiniz ? Başka ne olabilir ki ?

 

Bahtiyar YARGIÇ

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.