Afyon Sigorta Acenteleri Derneği 2009 - 08 Nisan 2020, Çarşamba

İTÜ Arı teknokent ve sigorta sektörünün başarılı şirketleri bir araya geldi

17 Ocak 2020
2.408 kez görüntülendi

İTÜ Arı teknokent ve sigorta sektörünün başarılı şirketleri bir araya geldi

Türkiye’nin girişimcilik ve inovasyon üssü İTÜ Arı Teknokent öncülüğünde, sigorta sektörünün önde gelen kuruluşları Agito, Aksigorta, Allianz, Avivasa, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik güçlerini birleştirdi.

Programın detayları 15 Ocak’ta İTÜ Teknokent’te gerçekleşen etkinlikte duyuruldu. Program kapsamında sunulan pek çok desteğin yanı sıra, girişimlerin sektöre erişimi sağlanacak ve başarılı olan girişimlere 900 bin TL ödül can suyu olarak verilecek.

Etkinlikte konuşan İTÜ Arıkent Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “İTÜ Çekirdek insurtech Programı’nda yeni Insurtech çözümleri üretecek girişimleri geliştirmek, bu alanda sektörel bir ekosistem oluşturmak, girişimlerin ticarileşmesi ve global başarı hikayeleri oluşturmalarını sağlamak adına, ülkemizin sigorta sektöründeki dev isimlerini bir araya getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ülkemizin bu değerli kurumları, üniversitelerin girişimcilik kuluçka merkezleri arasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nde başlatılan insurtech programı ile girişimcilere destek olarak kendi sektörlerinin geleceğine yön verecek. Böylelikle İTÜ Çekirdek, sigorta sektörünün de inovasyon merkezi olacak.” dedi.

Etkinlikte konuşan İTÜ Çekirdek Program Danışmanı ve Mentoru Okan Utkueri şunları söyledi; “Sigorta sektörü birey ve kurumların yaşam döngüsünün tüm kritik anlarına dokunan, çok geniş bir ürün yelpazesine sahip. Dolayısıyla son dönemde öne çıkan teknolojiler sigorta sektörünü de yakından ilgilendiriyor. Aynı zamanda içinde olduğumuz dijitalleşme sürecinde sektörün üzerinde yoğunlaştığı ve çözüm arayışında olduğu birçok problem noktası var. Sigorta sektörü ve girişimciler için çok önemli fırsatlar sunan bu programın, sektörümüzün geleceği adına atılmış büyük bir adım olduğunu düşünüyorum.”

Sektörün önemli kuruluşları etkinlik kapsamında sektör manifestosunu da açıkladı:

  • Sigorta sektörü olarak hayatın her alanına dokunan yeni teknolojileri süreçlerimize dahil etmeliyiz. IoT, mobilite, blockchain, yapay zeka ve robotik süreç otomasyonu gibi pek çok teknolojinin sigorta sektörüne entegre hale gelmesi gerekiyor.
  • Biz sektörümüzü daha ileri götürmek için elimizi taşın altına koyarak inovasyonu ve erken aşama girişimcileri desteklemek adına yola çıktık.
  • İTÜ Çekirdek Insurtech Programı’nda hayatın her alanına dokunan teknoloji girişimcilerine çağrı açarak, mentorluk ve eğitim verecek toplantılar ve seminerler düzenleyecek, sektörle girişimcileri bir araya getireceğiz.
  • Bu kapsamda sigorta sektörünün ihtiyaçlarına dair farkındalık yaratılması, yeni insurtech çözümlerinin oluşması, bu çözümlerin kazanan iş modeline dönüşmesi, yeni iş birlikleri ile sektörün gelişmesi, ülkeye katma değer sağlanması ve global başarı hikayelerinin çıkmasını hedefliyoruz.
  • Agito, Aksigorta, Allianz, Avivasa, Eureko Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Sigorta Cini ve Vakıf Emeklilik olarak sektörümüzü ileriye taşıyacak girişimleri, girişimcilik kuluçka merkezleri sıralamasında dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek’e davet ediyor ve tüm gücümüzle destekleyeceğimize söz veriyoruz.
  • Bu vesileyle ülkemizdeki farklı sektörlerdeki bizler gibi kendi alanlarının başarılı olan kurumlara da bu dayanışmayla örnek olmayı hedefliyoruz.

Kaynak:Best yayıncılık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.